Talált tárgyak
Visszaszámláló
Keresés
Könyvtár
Naptár
2020. július
h k s c p s v
« jún    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

 Idén negyedik alkalommal került megrendezésre Polgár Judit ötlete alapján a Világsakkfesztivál. Az eseményt a Chess.com szervezésében közel százezer ember követte, 23 ország 250 helyszínén rendeztek a sakk népszerűsítésével kapcsolatos programokat.

A 2018. október 13-i budapesti rendezvényen sajnos nem tudtunk részt venni, ezért az ebben az időpontban, iskolánkban megrendezett fabatka vásár keretén belül csatlakoztunk a résztvevőkhöz.

A fabatka vásár pedagógiai célja egy projektmunka megvalósítása, ami szorosan illeszthető a Sakkpalota program céljaival.

Az osztályoknak ezen a napon ki kellett alakítaniuk egy kínálati csomagot, amellyel fel tudják kelteni az iskola többi tanulójának figyelmét. Iskolánkban 3 osztályban alkalmazzuk a Sakkpalota programot, ezek az osztályközösségek egymással összefogva sakkjátszótérré változtatták iskolánk ebédlőjét, ide várták a sakkozni, illetve játszani vágyó érdeklődőket. A sakkjátszótéren lehet sakkfigurás halakat horgászni, sakkpalotás képeket kirakni, sakktérképet olvasni, sakkszőnyegen célba dobni, egylépéses mattfeladványokat megoldani, párosan vagy szimultán sakkozni, sakkbábos csillámtetkót készíttetni, mesefilmet nézni a sakk szabályairól vagy sakkos interaktív játékokat játszani.

A  Világsakkfesztivál szervezői oklevéllel jutalmazták aktív részvételünket.

https://www.globalchessfestival.com/gcf-2018/helyszinek-okt.-13./sakkjatszoter-az-iskolai-fabatka-vasaron

 

Hozzászólás küldése

QR Code Business Card