2022. június 9. archívum

Erdei iskola

Iskola az erdőben? Izgalmasan hangzik! Május utolsó hetében a 6/a és a 6/b osztályok ki is próbálhatták. Négy felejthetetlen  napot töltöttünk a Börzsönyben, Törökmezőn, ahol rendhagyó természetismeret órákon vettünk részt. Testközelből figyelhettük meg a Börzsöny állat- és növényvilágát. A kisállatbemutatón nem csak a kuvikot, a baglyot és a héját nézhettük meg közelről, de egy gabonakígyót és egy patkányt is megsimogathattunk. Távoli földrészek állataival is  összebarátkoztunk, a házunktól néhány méterre egy mini állatkert várt minket. Nagy kedvenceink lettek a láma mellet a szurikáták és az ormányos medvék, az emuk, a kenguru és persze a mosómedve. Túráztunk nappal és éjjel is, az éjszakai erdőt zseblámpa és telefon nélkül jártuk be. Vizsgáltuk a források és patakok élővilágát. Rákocskák, férgek sőt, még szalamandrák is a hálónkba akadtak. Természetesen minden vízi állatkát saját élőhelyén engedtünk vissza a csermelybe. Sok mindent tanultunk, miközben a természetet jártuk és jókat játszottunk!

Köszönjük Sándorfalva Város Önkormányzatának a nagylelkű támogatást és a Sándorfalvi Általános Iskolás Gyermekekért Közalapítvány segítségét!

 

 

 

 

 

A JÖVŐ MOST VAN…

Bátorsággal és kreativitással a robotika világában

A XXI. század gyermekei számára a mindennapok természetes velejárói a körülöttük lévő, életüket megkönnyítő robotok. Sokan már egészen kicsi korban magabiztosan kezelnek számos, főként játékprogramot, applikációt. Ez azonban még nem jelent fejlett digitális kompetenciát, amelyre pedig minden mai gyereknek egyre nagyobb szüksége van. A digitális kompetencia egyik fontos tényezője az algoritmikus gondolkodás: egy probléma lépésről lépésre történő megoldása. Amikor a gyerekek egy robotméhecskét (esetünkben robotegeret) vezetnek végig egy adott útvonalon, akkor a problémák megoldásához algoritmusokat állítanak fel.

Fontos, hogy a gyerekek már kisiskolás korban elkezdjenek robotikával, kódolással foglalkozni, hiszen a robotok a gondolkodás fejlesztésére is kiválóan alkalmasak.

Iskolánk idén harmadik alkalommal vett részt az Egri Balassi Bálint Általános Iskola által szervezett, 5 online fordulóból álló Országos Méh-Ész Logikai Versenyen. Összesen 78 alsó tagozatos tanulónk nevezett:

27 fő az 1.a-ból;
25 fő a 2.b-ből;
3 fő a 3.a-ból;
17 fő a 3.b-ből; és
6 fő a 3.c-ből.
A gyerekek többségét iskolánk 3 lelkes pedagógusa készítette fel a megmérettetésekre:
Gémes Erzsébet, Kovácsné Tóth Éva és Rossuné Kovács Edit.
Ugyanakkor szeretnénk szívből megköszönni a szülők otthoni segítségét is.

Célunk a pályák teljesítése volt; engedtük érvényesülni a gyerekek önálló gondolatait, terveit; támogattuk kreativitásuk kibontakoztatását.

A versenyen három korcsoportban országosan összesen közel 3500 gyermek vett részt; közülük
I. helyezést ért el: Gémes Luca Anna és Répási Dóra
Mindketten az 1.a osztály tanulói; felkészítő nevelőjük Gémes Erzsébet.

  1. helyezést ért el: Jakus Zalán Richárd 3.a osztályos tanuló
    Felkészítője édesanyja, Komócsin Anett.

III. helyezést ért el: Baló Anna Tünde, Király Gergő és Nacsa Vivien
Mindhárman az 1.a osztály tanulói; felkészítő nevelőjük Gémes Erzsébet.

 

Valamennyiüknek szívből gratulálunk.

HAT-19-01 Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek

2022. május 31 – június 3-ig 68 tanuló részvételévvel valósult meg a “Kalotaszeg Kincsei – Természetjárás és népi kultúra Kalotaszegen” HAT-19-01-0913  című projekt.

QR Code Business Card